Brownie

Përbërësit:

  • 60 gr miell
  • 30 gr kakao
  • 3 vezë
  • 110 gr gjalp
  • 200 gr çokollatë e zezë për gatim
  • 200 gr sheqer
  • 100 gr sheqer kaf
  • 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
  • 1 majë gishtash kripë

Përgatitja:

1. Ndizni furrën në 180oC.

2. Lyeni me gjalp një tavë katrore me përmasa 20×20 cm. Pasi ta keni lyer, shtrojeni me letër pjekjeje dhe lëreni mënjanë.

3. Priteni çokollatën në copa me thikë dhe shtojeni në një enë. Ndajeni gjalpin në copa dhe shtojeni në enë. Shkrijeni çokollatën dhe gjalpin në bain marie (vendoseni enën mbi një tenxhere me ujë që është gati në të valuar.

4. Lëreni mënjanë çokollatën e shkrirë që të ftohet plotësisht.

5. Në një enë të thellë shtoni sheqerin kaf dhe sheqerin e bardhë. Trazojini dhe shtoni vezët një nga një ndërkohë që trazoni vazhdimisht.

6. Shtoni ekstraktin e vaniljes dhe kripën dhe trazoni sërish. Shtoni çokollatën e shkrirë dhe trazoni mirë.

7. Sitni miellin dhe kakaon dhe shtojini pak nga pak në përmbajtjen e enës. Përzieni lehtë me një spatul derisa të formohet nje brum homogjen (mos e teproni në përzierje).

8. Derdheni brumin në tavë. Përplaseni dy-tri herë tavën që të përhapet njëtrajtësisht brumi në tavë.

9. Piqeni për gysëm ore dhe lëreni të ftohet plotësisht.

10. Për ta prerë më thjeshtë brownie-n, përdorni një thike të mprehtë pasi ta keni zhytur në ujë të nxehtë dhe ta keni fshirë me pecetë.

.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s