Kek i përmbysur me pjeshkë

Përbërësit:

  • 155 gr miell bajamesh
  • 3 vezë të vogla
  • 105 gr mjalt
  • 4 pjeshka mesatare
  • lëkura e grirë e një limoni

Përgatitja:

1. Ndizni furrën në 150oC.

2. Lyeni me gjalp dhe shtroni me letër pjekje një tavë me diametër 20 cm.

3. Qëroni pjeshkët dhe pritini në feta. Shtrojini fetat e pjeshkëve në tavë duke mos lënë hapësira boshe mes tyre. Lëreni tavën mënjanë.

4.  Merni një enë mesatare dhe shtoni miellin e bajameve dhe lëkurën e limonit. Trazojini pak dhe lëreni mënjanë.

5. Në një enë tjetër shtoni mjaltin dhe vezët. Rrihini me mikser derisa t’ju formohet një marengë e qëndrueshme.

6. Shtoni nga pak masën e miellit të bajames tek vezët e rrahura dhe trazoni me spatul duke pasur kujdes që të mos ulni volumin e vezëve të rrahura.

7. Derdheni brumin e përgatitur në tavë mbi shtresën e pjeshkëve. Piqeni kekun për rreth 45-50 minuta dhe kontrollojeni me kunj në qoftë se është bërë.

8. Nxirreni kekun nga furra dhe lëreni të ftohet plotësisht. Pasi të jetë ftohur, kthejeni përmbys në një pjatë dhe servireni.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s