Vezë në avokado

Përbërësit:

  • 2 avokado
  • 4 vezë të vogla
  • Djath parmigiano i grirë
  • Kripe, piper, paprika

Përgatitja:

1. Ndizni furrën në 220oC.

2. Ndani avokadot përgjysëm dhe hiqini një pjesë të tulit për ta zgjeruar gropën. Mbushini gropat me nga një vezë secila.

3. Spërkatini me djath parmigiano dhe erëza sipas dëshirës. Vendosini avokadot në një tavë të shtruar me letër pjekjeje.

4. Piqini për rreth 12-15 minuta derisa veza të jetë mpiksur.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s