Brigadeiro

Përbërësit:

  • 390 ml qumësht i kondensuar i ëmbël
  • 25 gr kakao pa sheqer
  • 20 gr gjalp
  • Grimca çokollate

Përgatitja:

1. Në një tenxhere mesatare shkrini gjalpin në zjarr të ulët. Kur gjalpi të ketë shkrirë, shtoni qumështin e kondensuar dhe kakaon e situr.

2. Trazoni pa ndërpreje me tel kuzhine për rreth 10 minuta derisa masa të trashet, të bëhet kremoze dhe e lëmuar.

3. Hiqeni nga zjarri dhe kalojeni në një enë të lyer me gjalp. Mbulojeni me letër plastike dhe lëreni të ftohet në frigorifer për rreth 2 orë.

4. Kur të jetë ftohur, ndajeni brumin në toptha 20 gr secili. Lyejini duart me gjalp dhe rrotullojini topat për t’iu dhënë formë perfekte. Rrotullojini në grimcat e çokollatës.

.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s