Kek me krem gështenjash

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 120 gr miell
  • 100 gr sheqer
  • 300 gr krem gështenjash
  • 100 gr gjalp
  • 11 gr maja për ëmbëlsira (nje paketë e vogël)
  • 3-4 gështenja komposto ose të ziera (opsionale)
  • sheqer pluhur për dekor

Përgatitja:

1. Ndizni furrën në 150oC. Në një enë të thellë trazoni mirë vezët dhe sheqerin derisa t’ju formohet një masë homogjene me ngjyrë të çelët.

2. Shkrini gjalpin dhe lëreni të ftohet. Pasi të jetë ftohur, shtojani masës së vezëve me sheqerin.

3. Shtoni kremin e gështenjave dhe trazojini mirë.

5. Në një enë tjeter shtoni miellin dhe majanë e ëmbëlsirave dhe kombinojini me lugë druri dhe më pas shtojeni tek ena ku keni përbërësit e tjerë.

6. Trazoni edhe një herë mirë derisa t’ju formohet një brum homogjen.

7. Në një tavë drejtkëndore buke shtoni gjysmën e masës së brumit, rreshtoni gështenjat në vijë të drejtë dhe shtoni gjysmën e mbetur të brumit sipër.

8. Piqeni për 50 minuta deri në 1 orë . Lëreni të ftohet dhe spërkateni me sheqer pluhur sipas dëshirës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s