Komposto gështenje

Përbërësit:

  • 600 gr gështenja (të qëruara)
  • 150 gr sheqer kaf
  • 150 gr sheqer i bardhë
  • 4 lugë çaji sodë buke

Përgatitja:

1. Vendosni gështenjat në një enë të thellë. Në një tenxhere zieni ujë dhe shtojani ujin e zier gështenjave. Lëreni mënjanë gjysëm ore.

2. Kullojini gështenjat nga uji dhe qërojini me thikë duke pasur kujdes të mos dëmtoni cipën e hollë të gështenjave. Cipa do i ndihmojë të ruajnë formën gjatë zierjes.

3. Shtoni gështenjat, ujë të vakët dhe një lugë çaji sodë në një tenxhere dhe vëreni të ziejë. Kur uji të ketë zier, uleni zjarrin dhe lërini të valojnë për 20 minuta në temperaturë të ulët. Derdheni ujin dhe ndërrojeni me ujë të vakët.

4. Ky proces do përsëritet dhe tre herë të tjera, në total katër zierje me ujë të ndërruar çdo herë dhe nga një lugë çaji sodë. Soda ndihmon në eleminimin e shijes së hidhur të cipës së gështenjës.

5. Pas katër zierjeve,hiqni me një kunj venat e trasha të gështenjave, shtoni sheqerin kaf dhe sheqerin e bardhë dhe ujë të vakët dhe ziejini gështenjat  në zjarr të ulët me kapak për rreth gjysëm ore.

6. Komposton kalojeni në kavanoza të sterilizuar dhe mbyllini hermetikisht.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s