Pjeshkë të mbushura

Përbërësit:

  • 4-5 pjeshka
  • 32 gr miell
  • 100 gr sheqer kaf
  • ½ lugë çaji kanellë
  • 1/8 lugë çaji kripë
  • 60 gr arra
  • 40 gr tërshërë
  • 57 gr gjalp

Përgatitja:

1. Ndizni furrën në 170oC.

2. Shtroni një tavë me letër pjekjeje dhe lëreni mënjanë.

3. Ndani në gjysëm pjeshkat dhe hiqni bërthamat. Me një lugë ose thikë thelloni gropën e çdo gjysme pa cënuar bazamentin e pjeshkës.

4. Rreshtojini gjysmat e pjeshkëve në tavë.

5. Në një enë shtoni miellin, sheqerin, tërshërën, arrat, kanellën dhe kripën.

6. Prisni gjalpin në kubikë dhe shtojeni në enë.

7. Trazojeni masën duke e shtypur gjalpin me pirun derisa të njëtrajtësohet me përbërësit e tjerë.

8. Mbushni çdo gjysëm pjeshke me një lugë nga mbushja  e përgatitur.

9. Piqini për rreth gjysëm ore derisa pjeshkat të jenë zbutur.

10. Lërini të ftohen dhe servirini me akullore.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s