Amareta

Përbërësit:

  • 220 gr miell bajamesh
  • 200 gr sheqer
  • 2 të bardha vezësh
  • 1 lugë çaji lëkurë limoni e grirë
  • 1 lugë çaji vanilje
  • 1 lugë çaji liker Amaretto
  • Sheqer pluhur për veshjen e amaretave

Përgatitja:

1. Ndezni furrën në 160oC.

2. Në një enë shtoni miellin e bajameve, sheqerin dhe lëkurën e limonit. Trazojini mirë.

3. Merrni një enë tjetër dhe shtoni të bardhat e vezëve (duhet të jenë në temperaturë dhome, jo të ftohta).

4. Rrihini të bardhat e vezëve me mikser dore derisa të formohet një shkumë e butë, jo shumë e ngrirë.

5. Shtoni vaniljen dhe likerin dhe miksojini lehtë.

6. Kalojini kremin e formuar në enën ku kemi miellin dhe sheqerin. Trazoni lehtë me një spatul derisa t’ju formohet një brumë i lagësht.

7. Ndajeni brumin me lugë dhe formoni topa me duar të njomura me pak ujë.

8. Rrotulloni çdo top të formuar në sheqer pluhur.

9. Piqini për 20-30 minuta derisa të kenë marrë poshtë ngjyrë të artë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s