Kekë të vegjël me arrë kokosi (Lamingtons)

Përbërësit

Për pandispanjën:
  • 6 vezë të mëdha
  • 150 gr sheqer pluhur
  • 170 gr miell për përdorim të përgjithshëm
Për mbushjen:
  • 4 lugë buke reçel pjeshke (ose reçel tjeter sipas deshires)
Për veshjen:
  • 50gr gjalp i shkrirë
  • 160 ml qumësht
  • 45 gr kakao
  • 300 gr sheqer pluhur
  • Një majë gishtash kripë
  • 250 gr arrë kokosi

Përgatitja

1. Ngrohni furrën në 190o . Rrihni vezët me mikser dore. Shtoni sheqerin dhe vazhdoni t’i miksoni derisa përbërja të marrë ngjyrë të lehtë dhe të jetë e trashë e kremoze.

2. Sitni miellin dhe shtojeni pak nga pak duke e trazuar vetëm në një drejtim, duke pasur kujdes që kremi të mos pritet.

3. Shtroni letër pjekjeje në një tavë dhe derdheni brumin duke e niveluar në çdo drejtim. Përplaseni tavën në banak dy-tri herë që të çahen flluskat e ajrit. Vendoseni në furrë dhe piqeni për rreth 15-20 minuta.

4. Pasi të jetë pjekur, kthejeni përmbys dhe qëroni letrën e pjekjes me kujdes. Lëreni të ftohet dhe ndajeni me thikë në katër shirita vertikalë të barabartë.

5. Në një enë trazoni gjalpin e shkrirë me qumështin. Shtoni kakaon dhe trazoni sërish. Sitni sheqerin pluhur dhe derdheni në enë. Së fundmi shtoni dhe kripën duke e perzier edhe një herë.

6. Lyejini hollë  dy nga shiritat e pandispanjës me reçelin e pjeshkës. Vendosini secilit shirit të lyer një shirit të palyer pandispanje siper duke i puthitur si sanduiçë. Me nje thikë, ndajini dy shiritat në katrorë duke formuar kështu kekë të vegjël.

 7. Zhytni çdo kek në veshjen e çokollatës dhe rrotullojeni në arrë kokosi. (Për lehtësi përdorni një pirun të madh.)

8. Lërini të ftohen në frigorifer për disa orë dhe shërbejini të ftohta.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s