Biskota me mollë

Përbërësit

  • 2 vezë
  • 100gr sheqer
  • 100 gr gjalp
  • 350gr miell
  • 1 ½ lugë çaji pluhur fryrës
  • 2 mollë, të qëruara dhe të prera në copa të vogla
  • 60 gr bajame të grira
  • ½ lugë çaji kanellë
  • ¼ lugë çaji vanilje
  • Sheqer pluhur

Përgatitja

1. Me një mikser dore rrihni vezët, sheqerin dhe vaniljen derisa të formohet një masë e çelët dhe e lehtë. Shtoni gjalpin dhe vazhdoni t’i rrihni.

2. Në një enë tjetër trazoni miellin me kanellën dhe pluhurin fryrës. Shtoni dhe një majë gishtash kripë. Hidhni përmbajtjen e kësaj ene tek ena tjetër dhe trazojini me lugë druri.

3. Pasi t’i keni qëruar dhe prerë në copa të vogla kubike, shtoni mollët bashkë me bajamet në brumin e biskotave. Përziejini mirë.

4. Me lugë formoni biskota dhe vendosini në një tavë të shtruar me letër pjekjeje.

5. Piqini biskotat në 180o për rreth 20 minuta.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s