Biskota me arrë kokosi

Përbërësit

  • 4 vezë
  • 200 gr sheqer
  • 300 gr arrë kokosi
  • ¼ lugë çaji vanilje
  • Një majë gishtash kripë

Përgatitja

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë deri në formimin e një brumi të shkrifët biskote. Me duar punoni toptha dhe rreshtojini në një tavë ku keni shtruar letër pjekjeje. Piqini në 160o C për afro 20 minuta deri sa të marrin ngjyrë të artë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s